Alavis MSM pro koně + vitamin C prášek 600 g

Neohodnoceno
Značka: Alavis
842 Kč
Skladem (27 ks)

Přírodní prostředek proti zánětu a bolesti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přírodní prostředek proti zánětu a bolesti.

ALAVIS™ MSM pro koně obsahuje ultra čistou podobu látky MSM v koncentraci 99,97%. Pro zachování vysoké kvality nejsou přidávány žádné pomocné látky.
ALAVIS™ MSM pro koně má prokázané analgetické (bolest tišící) a antiflogistické (protizánětli­vé)účinky. Snižuje produkci mediátorů zánětu, napomáhá zlepšení fyzické kondice, zpevňuje vazy a šlachy, chrání namáhané klouby a zlepšuje jejich funkci. Při užívání přípravku ALAVIS™ MSM bylo zjištěno lepší hojení ran, proto je vhodné ho užívat u poúrazových a pooperačních stavů.
ALAVIS™ MSM pro koně se díky svým antioxidačním a detoxikačním účinkům podílí také na odbourání poškozené kloubní tkáně. Lze ho také úspěšně využít v alergologii pro zmírnění alergických projevů. Také podporuje obnovu srsti a kopytní rohoviny.
ALAVIS™ MSM pro koně lze podávat i preventivně, kdy v těle není zánět. Není-li v těle zánět, využívá se látka MSM pro regeneraci a relaxaci svalů a pro zpevnění kolagenních vláken, která jsou nejen ve vazech a šlachách, ale i ve vláknité složce chrupavek a kostí, a tím dojde ke zpevnění jak chrupavek tak kostní tkáně. Pomocí látky MSM tedy dochází ke zpevnění celého pohybového aparátu.

ALAVIS™ MSM pro koně je vhodný zejména při těchto potížích:
- při chronické myalgii (bolesti svalů) a při svalových křečích
- při degenerativních a zánětlivých postiženích pohybového aparátu, jako je zánět kloubů (arthritis), zánět kloubní hlavice (epifyzitis), zánět škáry kopytní (laminitis)
- při onemocnění střelky kopytní
- při bolestech bederní části páteře (lumbalgii)
- při zánětu pohrudnice (pleuritis)
 - při prasklinách kopytního pouzdra

Doporučuje se:
- u hříbat od 2–3 měsíce věku
- u mladých koní
- u dostihových, sportovních a pracovních koní
- u starších a těžších koní
- u poúrazových a pooperačních stavech
- u koní s projevy alergií (zmírňuje projevy alergických reakcí)
- při zhoršené kvalitě srsti, zejména matné srsti
 - pro zlepšení celkového zdravotního stavu a prodloužení aktivního života koně

Látky obsažené v přípravku ALAVIS™ MSM pro koně:

MSM – Methylsulfonyl­methan
 MSM – Methylsulfonyl­methan je látka obsahující organicky vázanou síru, která působí na zpevnění vazů a šlach, potlačení zánětu a bolesti a na regeneraci a relaxaci svalů. Dále vykazuje silné antioxidační a jiné pozitivní účinky a je jedinečným zdrojem sirných sloučenin, které v organizmu pozitivně působí, a to zejména v poškozené kloubní chrupavce. Síra je mimo jiné zapojena do procesu tvorby kolagenu a glukosaminů – základních stavebních látek kloubních chrupavek a pojivových tkání.

Vitamin C
 Vitamin C je potřebný pro metabolismus aminokyselin, zejména aminokyselin hydroxylysinu a hydroxyprolinu, které jsou velmi důležité pro syntézu kolagenu. Vitamin C dále hraje neopomenutelnou roli při vývoji kostí a chrupavek. Nedostatkem vitaminu C dochází k menší pevnosti kolagenních vláken nejen v chrupavce, ale i ve vazech a šlachách. Vitamin C dále podporuje vstřebávání železa a podporuje tvorbu bílých krvinek, které hrají významnou roli v imunitě a svým antioxidačním účinkem chrání buňky organismu.

Obsah účinných látek v 1 kg:

MSM - Methylsulfonylmethan – 995 g
 Vitamin C – 5 g

Dávkování:

hmotnost
 koně
iniciační dávka
 (prvních 10 dní)
udržovací dávka
 (pokračovací)
Doporučená denní dávka
100 kg 5 g 1+1/4 odměrky 2–3 g 1/2–3/4 odměrky
200 kg 10 g 2+1/2 odměrky 4–6 g 1–1+1/2 odměrky
300 kg 15 g 3+3/4 odměrky 6–9 g 1+1/2–2+1/4 odměrky
400 kg 20 g 5 odměrek 8–12 g 2–3 odměrky
500 kg 25 g 6+1/4 odměrky 10–15 g 2+1/2–3+3/4 odměrky
600 kg 30 g 7+1/2 odměrky 12–18 g 3–4+1/2 odměrky

Způsob použití: Prášek je možné podávat s kouskem potravy, zamíchat do jádra či melasy nebo podat přímo do tlamy. Přípravek ALAVIS™ MSM je bílý krystalický prášek bez sirného zápachu.

Délka užívání: Není časově omezena. Při dlouhodobém podávání nebyly zaznamenány žádné závažné vedlejší účinky. Nejedná se o doping, je možné podávat po celou dobu sportovní sezóny.

Náš tip pro dlouhodobé podávání: ALAVIS™ MSM prokoně + ALAVIS™ Duoflex – tuto kombinaci doporučujeme pro dlouhodobé podávání u koní s chronickými problémy pohybového aparátu. Společné podávání zajišťuje regeneraci kloubních chrupavek, zlepšení jejich lubrikace, regeneraci a relaxaci svalů a zpevnění vazů a šlach, které zpevňují celý pohybový aparát.

Velikost balení: 600 g prášku

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky výživy pro psy
Hmotnost: 0.7 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: